About us

Jsme rodinná chovatelská stanice plemen Flat Coated Retriever (FCR) a Malý münsterlandský ohař (MMO) založena v roce 2009.

Co to vlastně v našem podání znamená rodinná? 😀 Nepatříme mezi velké stanice, ani v množství psů ani počtu vrhů. Pro nás jsou psi v první řadě přátelé, členové rodin a parťáci. I když to vypadá, že je u nás psů jako psů, zvídavé oko návštěvníka webu si všimne, že ne všichni psi bydlí na adrese chovatelské stanice ve Staňkovicích u Žatce. To proto, že i když patří mezi Badaiňata, domov mají u svých lidskopsích rodin. A ty jsou za ty roky už i takové naše skoro rodiny, velmi blízcí přátelé, detašovaná pracoviště chovky, dceřinky, no říkáme tomu různě. 😀 Takže Carrie má rodinu a domov u Suchánků v Novém Strašecí, Debbie u Šáchů v Petrohradě, malá Sunny si se Zuzkou a Michalem jezdí někde mezi Prahou a Podkrkonoším. 🙂 Münsterlandky jsou sice ve Staňkovicích, ale o ulici dále od nás, tam, kde se narodily vůbec první vrhy v Badaine, jak ten „A“ malých münsterlandů po Gitě Eben-Ezer, tak i ten první flatí „A“, respektive „ALL“ vrh po Black Sun z Mokré Hory, ale haha i já! 😀 – Kateřina Kolínková (roz. Kunášková)… raději Kačka, děkuji. 🙂

Naši flati prochází jak loveckým výcvikem a zkouškami, tak se s nimi hojně účastníme výstav (ideálně společně ve velké bandě, abychom si to pořádně užili). Docházíme také na canisterapie do žatecké nemocnice pod záštitou dobrovolnické služby Levandule, s některými také závodíme v agility nebo běháme. Naše münsterlandky jsou využívány v aktivní lovecké praxi.

Snažíme se o to, aby vlastnosti našich odchovů odpovídaly standardům plemene po stránce typických povah i exteriéru, aby byly zároveň zajímavé z hlediska rodokmenů. V chovu dbáme na zdraví! Naši psi i štěňátka jsou krmeni především kvalitními krmivy, dále masem a dalšími dobrotami, někteří barfem. Základní, lovecký i canisterapeutický výcvik si zajišťujeme sami. Stejně jako předvýstavní přípravu, stříhání a úpravu. Neustále se vzděláváme a své poznatky a zkušenosti předáváme majitelům odchovů.

Název chovatelské stanice Badaine vznikl složením dvou jmen Bad a Ája (Bad & Aine), psům a kamarádům. ÁJA, kokřinka koupená „zachráněná“ na dovolené ve zverimexu. Rychlé a neplánované. Kromě supr kamarádky byla taky myslivkyní tělem i duší, bojovnicí, co při honech tahala zajíce většího, než ona sama. Štěkat na povel se naučila díky sekačce na trávu, ojídala jahody přímo z keříků a mrkev k svačině si uměla vyhrabat přímo ze záhonku. Byla s námi 13 let a nechyběla u ničeho, co se tu celé mé dětství dělo. BAD s námi na rozdíl od Ájinky prožil jen několik pár let byl velký, urostlý německý ovčák, na první pohled budil respekt. I on se k nám ale dostal „náhodou“. Vzali jsme si ho jako vysloužilého policejního psa na dožití. A to nám vrátil nesčetněkrát. Pes zvyklý na psovody poslouchal malou 10letou holku na slovo. Říkali jsme mu “pan profesor”, vždycky klidný, rozvážný… BAD a ÁJA mě vychovali psím způsobem a spoustu věcí naučili. Jim vděčím za to, že jsou psi nepostradatelnou součástí mého života a vlastně života dnes už tří generací naší rodiny… KK

Jsme členy obou klubů, které v ČR zaštiťují Flat Coated Retrievery – Klubu chovatelů loveckých slídičů i Retriever Klubu CZ. a jediného klubu zaštiťujícího v ČR Malé münsterlandské ohaře – Klubu dlouhosrstých ohařů.

Kontakt na nás ZDE.