O nás

Jsme rodinná chovatelská stanice plemen Flat Coated Retriever (FCR) a Malý münsterlandský ohař (MMO) založena v roce 2009. Nepatříme mezi velké stanice, pro nás jsou psi v první řadě přátelé, členové rodin, kam patří a parťáci. Naše münsterlandky jsou využívány v aktivní lovecké praxi, flati prochází jak loveckým výcvikem a zkouškami, tak se s nimi hojně účastníme výstav a pravidelně docházíme na canisterapie do žatecké nemocnice pod záštitou dobrovolnické služby Levandule, s některými také běháme agility.

Snažíme se o to, aby vlastnosti našich odchovů odpovídaly standardům plemene po stránce typických povah i exteriéru, aby byly zároveň zajímavé z hlediska rodokmenů. V chovu dbáme na zdraví! Proto jsou naši psi i štěňátka krmeni především superprémiovými krmivy, dále masem a dalšími dobrotami. 🙂 Základní, lovecký i canisterapeutický výcvik si zajišťujeme sami. Stejně jako předvýstavní přípravu, stříhání a úpravu. Neustále se vzděláváme a své poznatky a zkušenosti předáváme majitelům odchovů.

Název chovatelské stanice Badaine vznikl složením dvou jmen Bad a Ája (Bad & Aine), psům a kamarádům. ÁJA, kokřinka koupená „zachráněná“ na dovolené ve zverimexu. Rychlé a neplánované. Kromě supr kamarádky byla taky myslivkyní tělem i duší, bojovnicí, co při honech tahala zajíce většího, než ona sama. Štěkat na povel se naučila díky sekačce na trávu, ojídala jahody přímo z keříků a mrkev k svačině si uměla vyhrabat přímo ze záhonku. Byla s námi 13 let a nechyběla u ničeho, co se tu celé mé dětství dělo. BAD s námi na rozdíl od Ájinky prožil jen několik pár let byl velký, urostlý německý ovčák, na první pohled budil respekt. I on se k nám ale dostal „náhodou“. Vzali jsme si ho jako vysloužilého policejního psa na dožití. A to nám vrátil nesčetněkrát. Pes zvyklý na psovody poslouchal malou 10letou holku na slovo. Říkali jsme mu “pan profesor”, vždycky klidný, rozvážný… BAD a ÁJA mě vychovali psím způsobem a spoustu věcí naučili. Jim vděčím za to, že jsou psi nepostradatelnou součástí mého života a vlastně života dnes už tří generací naší rodiny… KK

Jsme členy obou klubů, které v ČR zaštiťují Flat Coated Retrievery – Klubu chovatelů loveckých slídičů i Retriever Klubu CZ. a jediného klubu zaštiťujícího v ČR Malé münsterlandské ohaře – Klubu dlouhosrstých ohařů.

Kontakt na nás ZDE.