Výcviky

Lovecký výcvik a další spousta srandy

Už řadu let se věnujeme výcviku psů od prvních krůčků se štěňátky, základní poslušnosti, loveckému výcviku, canisterapii a přípravě na výstavy. Pro zvyšující se zájem o výcviky jsme se od roku 2022 ale rozhodli rozšířit o možnost přihlášení nejen našich odchovů, ale všech přátel a majitelů retrieverů, kteří se chtějí se svými psími kámoši zabývat výcvikem, zkouškami, výstavami a praxi. Přidáte se? Co u nás v 2024 už běží a co nás čeká?

Tréninky socializace pro štěňátka
Tréninky základního výcviku a poslušnosti
Tréninky přípravy na lovecké zkoušky (dummy, zvěř, střelba) – OVVR, PZ, ZVP…
Tréninky vystavování psa na výstavě
Workshop Výstavy psů – teorie a praxe (2x do roka – jaro a podzim)
Výcvikové soustředění 2024

Jdete do toho?

Ozvěte se na tel.: +420 792 310 435.

Výcvikové soustředění a zkoušky OVVR 2023

V minulém roce jsme poprvé pořádali výcvikové soustředění, proběhlo v termínu 16.-19.8.2023 se zaměřením na OVVR dle platných zkušebních řádů. A následně nejen účastníci soustředění se mohli přihlásit na zkoušky OVVR organizované pod záštitou Retriever klubu CZ hned v neděli 20.8.2023. K myšlence takové soustředění uspořádat nás přivedli přátelé s retrievery a majitelé našich odchovů, kteří nebydlí za humny, aby s námi měli také možnost cvičit a užít si fajn společné chvíle. Tak jsme se na vás všechny staré známé i ty úplně nové těšili! 

Soustředění bylo zaměřené na OVVR (ověření vrozených vlastností retrieverů), tedy na základní zkoušku, jejíž složení je jednou z podmínek potřebných pro uchovnění retrievera v ČR. Podle zdatnosti “sestavy” účastníků jsme ale přizpůsobili náplň od úvodu do lovecké kynologie po “přičichnutí” k vyšším zkouškám (KPZ, KZVP).

Kromě teoretické přípravy s tištěnými materiály na účastníky čekal hlavně praktický výcvik obou členů týmu (psa i člověka), praxe s cvičebními pomůckami včetně práce se zvěří, trénink reakce na výstřel přímo se střelcem.

Při všech našich výcvicích, workshopech i přednáškách vycházíme z vlastních zkušeností se psy (retrievery a ohaři) svými i svěřenými, kdy si uvědomujeme, že každý pes je osobnost a jedinečný, a s tímhle vědomím s pokorou, láskou ke svému parťákovi, ale stejnou měrou důslednosti k výcvikům přistupujeme. I zde byl pro zajištění individuálního přístupu, intenzity i pohody omezen počet míst, a to na maximálně 12 týmů (rozdělených do 2 skupin).

Ve středu odpoledne účastníci přijeli, kdo potřeboval, využil ubytování v námi předem domluveném objektu. Následovalo úvodní setkání, občerstvení, seznámení a vydatná teoretická příprava (čtení a výklad zkušebních řádů atp.), také rozdělení do skupin a odpočinek před náročnými dny…

Ve čtvrtek a pátek probíhaly intenzivní skupinové tréninky v terénech dopoledne a odpoledne, mezi nimi byl povinný odpočinek a téměř všichni účastníci využili pauzy na oběd v předem domluvené restauraci. Večerním neformálním setkáním se také málo kdo z nás bránil. 🙂

Sobotní aktivity si mohli zvolit účastníci podle nálady a stupně únavy. Pro účastníky nedělních ovvr to byl povinně netréninkový den. Někteří nezkouškoví využili možnosti lehkého tréninku nebo společného nepsího výletu.

Děkujeme všem účastníkům za to, jak makali, za bezva partu a důvěru, se kterou k nám přijeli.

Těšíme se nejpozději zase rok a už teď si pro vás připravujeme nějaké novinky!

Fotogalerii ze soustředění a recenze účastníků brzy doplníme.

Od dětství se psy, s flaty a munsterlandy od 2009

Jak tahle závislost nebo životní styl (jak chcete) jménem „jeden pes je málo“ začaly, se chystám sepsat už déle. Taky k začátkům výcviků, dosavadním úspěchům s vlastními i svěřenými psy, kterých vlastně není vůbec málo, ale já si vždycky víc pamatuji kotrmelce :), však ony mi daly do budoucna někdy i víc než poháry a ocenění…  Jenže po tom, co se tady u nás probudíme ze zimního spánku, spoustu času trávíme venku, trénujeme naši smečku, připravujeme na zkoušky odchovy, také přátele s jejich psy nebo i svěřence, kteří tu s námi několik týdnů až měsíců jsou, abych je připravila a s nimi absolvovala lovecké zkoušky. Tedy na sezení u pc není nikdy dost času…

Pokud zvažujete, že chcete se svým čtyřnohým kámošem trávit čas aktivně, a také s dobře naladěnou partou, přidejte se k nám. 🙂