Výcviky

Výcvikové soustředění a zkoušky OVVR 2023

V tomto roce pořádáme výcvikové soustředění v termínu 16.-19.8.2023 se zaměřením na OVVR dle platných zkušebních řádů. A následně nejen účastníci soustředění se mohou přihlásit na zkoušky OVVR organizované pod záštitou Retriever klubu CZ hned v neděli 20.8.2023. K myšlence takové soustředění uspořádat nás přivedli přátelé s retrievery a majitelé našich odchovů, kteří nebydlí za humny, aby s námi měli také možnost cvičit a užít si fajn společné chvíle. A tak se na vás všechny staré známé i ty úplně nové těšíme! 

VÝCVIKOVÉ SOUSTŘEDĚNÍ PRO RETRIEVERY V SRPNU 2023 

Soustředění bude zaměřené na OVVR (ověření vrozených vlastností retrieverů), tedy na základní zkoušku, jejíž složení je jednou z podmínek potřebných pro uchovnění retrievera v ČR. Podle zdatnosti “sestavy” účastníků přizpůsobíme náplň od úvodu do lovecké kynologie po “přičichnutí” k vyšším zkouškám (KPZ, KZVP).

Kdy: 16. – 19.8.2023
Kde: v okolí obce Staňkovice u Žatce
Program: 

  • ve středu odpoledne příjezd účastníků, případné ubytování, bližší info k organizaci, teoretická příprava (čtení v řádech atd.)
  • ve čtvrtek a pátek tréninky v terénech dopoledne a odpoledne, mezi nimi pauza na oběd a odpočinek
  • v sobotu dopoledne pro účastníky nedělních ovvr netréninkový den, aktivity dle domluvy (lehký tréninky, společný výlet apod.), večer dle zájmu třeba posezení u kytary. 🙂

Kromě teoretické přípravy vás čeká hlavně praktický výcvik obou členů týmu (psa i člověka). Vycházíme z vlastních zkušeností s retrievery svými i svěřenými, kdy si uvědomujeme, že každý pes je osobnost a jedinečný, a s tímhle vědomím s pokorou, láskou ke svému parťákovi, ale stejnou měrou důslednosti k výcvikům přistupujeme.

Cena: 2.200,-

V ceně jsou zahrnuty tréninky v terénu, teoretická příprava s tištěnými materiály, zvěř, cvičební pomůcky, střelec, pronájem honiteb.

Počet míst omezen na maximálně 12 týmů (rozdělených do 2 skupin) pro zajištění individuálního přístupu, intenzity i pohody. O přihlášku si proto pište co nejdříve na chs.badaine@gmail.com.

Ubytování, stravování a zkouška OVVR nejsou zahrnuty v ceně.

Ubytování: Účastníci mají možnost využít domluveného výhodného ubytování v pěkné turistické obecní ubytovně ve Staňkovicích s parkováním na uzavřeném dvoře. – Turistická ubytovna Staňkovice – Oficiální stránky obce Staňkovice (stankovice.cz)

Stravování: Účastníci mají možnost využít domluveného obědu v nedaleké restauraci. (Nabídka jídelníčku bude zaslána s podrobnějšími informacemi blíže před pobytem) Dále kuchyňky na ubytovně

OVVR 20.8.2023: Na výcvikové soustředění navazuje oficiální zkouška OVVR organizována pod Retriever Klubem CZ. Na soustředění se můžete hlásit, i když neplánujete zkoušky 20.8.2023 absolvovat a naopak, na zkoušku se mohou hlásit i lidé, kteří se soustředění neúčastní. Přihlašování na zkoušku zde: Bonitace loveckých psů – OVVR, Staňkovice u Žatce | Retriever Klub CZ (retriever-klub.cz)

 

Lovecký výcvik a další spousta srandy

Už řadu let se věnujeme výcviku psů od prvních krůčků se štěňátky, základní poslušnosti, loveckému výcviku, canisterapii a přípravě na výstavy. Pro zvyšující se zájem o výcviky jsme se od roku 2022 ale rozhodli rozšířit o možnost přihlášení nejen našich odchovů, ale všech přátel a majitelů retrieverů, kteří se chtějí se svými psími kámoši zabývat výcvikem, zkouškami, výstavami a praxi. Máte zájem i vy? Ozvěte se přes kontakty. 😉

Od dětství se psy, s flaty a munsterlandy od 2009

Jak tahle závislost nebo životní styl (jak chcete) jménem „jeden pes je málo“ začaly, se chystám sepsat už déle. Taky k začátkům výcviků, dosavadním úspěchům s vlastními i svěřenými psy, kterých vlastně není vůbec málo, ale já si vždycky víc pamatuji kotrmelce :), však ony mi daly do budoucna někdy i víc než poháry a ocenění…  Jenže po tom, co se tady u nás probudíme ze zimního spánku, spoustu času trávíme venku, trénujeme naši smečku, připravujeme na zkoušky odchovy, také přátele s jejich psy nebo i svěřence, kteří tu s námi několik týdnů až měsíců jsou, abych je připravila a s nimi absolvovala lovecké zkoušky. Tedy na sezení u pc není nikdy dost času…

Pokud zvažujete, že chcete se svým čtyřnohým kámošem trávit čas aktivně, a také s dobře naladěnou partou, přidejte se k nám. 🙂